Pralnia odzieży roboczej

Po kilkunastu latach działalności w branży BHP i produkcji odzieży roboczej, postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o usługę leasingu oraz serwisu i prania odzieży, jak i wyposażenia hoteli i gastronomii.

31

Przygotowując się do tego, zaplanowaliśmy stworzenie niedużej, lecz profesjonalnej pralni. Podjęliśmy decyzję o stworzeniu oddzielnego ciągu technologicznego dla przemysłu spożywczego z wysokimi wymaganiami.

Pralnice z barierą Higieny montowane są bezpośrednio przy ścianie. Załadunek odbywa się z jednej strony ściany, a wyładunek po całym procesie z drugiej, dzięki czemu wyprane i odwirowane tkaniny nie mają kontaktu ze strefą brudną, a nawet z rękoma pracownika, ładującego brudne ubrania, bo odbiera je inny pracownik, w innym pomieszczeniu za ścianą.

32

Skuteczne pranie odzieży roboczej jest możliwe dzięki stosowaniu środków chemicznych firmy Eco-Lab, a więc oddziału firmy Henkel, zajmującego się produkcją i dystrybucją chemii do profesjonalnych zastosowań.

Nasza pralnia odzieży roboczej została wyposażona przez Eco-Lab w pompy dozujące, których zadaniem jest dozowanie w odpowiednim momencie zaprogramowanej ilości środka chemicznego lub innego dodatku wykorzystanego w całym procesie.

Po załadunku i włączeniu programu, nie ma możliwości ingerencji w cały proces.
W trakcie prania odzieży lub obrusów mających kontakt z żywnością, oprócz środków wybielających, piorących i ulepszających, dodawane są też substancje mające właściwości dezynfekujące. Stosujemy również środki zmiękczające tkaniny i środki antyuczuleniowe.

Na bieżąco pobieramy do badania wymazy na poszczególnych etapach prania odzieży roboczej i innych tkanin, ich suszenia oraz składania. Ponadto dysponujemy pralnicą chemiczną, która pozwala na usunięcie wielu zabrudzeń niemożliwych do wyeliminowania w domowych pralkach.

Po praniu i odwirowaniu, tkaniny są suszone w suszarkach.

Na życzenie klienta odzież robocza może być prasowana, a obrusy maglowane.

Po wysuszeniu wszystko jest składane i kontrolowane, a niewielkie uszkodzenia są usuwane na bieżąco.

W zależności od ustaleń i wymagań Klientów, ubrania składamy, pakujemy do worków lub wysyłamy wiszącą.

W naszej pralni odzieży roboczej, każde ubranie podlega kontroli jakościowej i ilościowej. Dzięki specjalnym etykietom z kodem kreskowym jest ona rejestrowana zarówno na wejściu, jak i po wyjściu. Sprawdzamy, czy dostawy są kompletne, a jeżeli nie, to jaka jest tego przyczyna - może zaistnieć potrzeba dużej naprawy ubrań lub bardziej skomplikowanego procesu czyszczącego.

Dostawy i wysyłki są rejestrowane w postaci list, które na życzenie Klienta mogą być dostarczane w formie papierowej lub elektronicznej.

pralnia_sever pralnia_sever pralnia_sever pralnia_sever  pralnia_sever