Prężnie działa nasza

PRALNIA

Po kilkunastu latach działalności w branży BHP, produkując odzież roboczą, postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o usługę leasingu odzieży oraz prania i serwisu odzieży, jak i wyposażenia hoteli i gastronomii. Przygotowując się do tego zaplanowaliśmy stworzenie niedużej, lecz profesjonalnej pralni. Podjęliśmy decyzję o stworzeniu oddzielnego ciągu technologicznego dla przemysłu spożywczego z wysokimi wymaganiami.

Od niedawna poszerzyliśmy ofertę o pranie rękawic. Pranie odbywa się w przygotowanych pod rodzaj zabrudzeń i rękawic programach. Usługa ta daje wiele namacalnych oszczędności. Zmniejsza zużycie a co za tym idzie wydatki, zmniejsza ilość odpadów przeznaczonych do utylizacji o wpływa na dbałość o środowisko. Po praniu i odwirowaniu pranie jest suszone w suszarkach bębnowych. Na życzenie klienta odzież może być prasowana a obrusy maglowane. Po wysuszeniu odzież jest składana i kontrolowana, na bieżąco usuwane są niewielkie uszkodzenia, przyszywane guziki i nabijane napy. W zależności od ustaleń i wymagań klientów odzież składamy, pakujemy do worków lub wysyłamy na wisząco. Odzież podlega kontroli jakościowej jak i ilościowej. Dzięki specjalnym etykietom z kodem kreskowym jest rejestrowana na wejściu do pralni jak i wyjściu. Sprawdzamy, czy dostawy są kompletne, a jeżeli nie to dla czego (może zaistnieć potrzeba dużej naprawy odzieży, lub bardziej skomplikowanego procesu czyszczącego, mogła zostać pominięta). Dostawy i wysyłki są rejestrowane w postaci list, które na życzenie klienta mogą być dostarczane w formie papierowej lub elektronicznej.

Pralnice zwykłe i w osobnym ciągu pralnice z barierą – oddzielające strefę brudną od czystej, załadunek brudnego prania w strefie brudnej (inne pomieszczenie) a wyładunek w suszarni (w drugim pomieszczeniu), odzież wyprana i odwirowana nie ma kontaktu z brudnym praniem, strefą brudną a nawet z rękoma pracownika ładującego brudne pranie, bo odbiera je inny pracownik w innym pomieszczeniu.
Do prania stosujemy chemię firmy Eco-Lab, jest to dział Henkla zajmujący się produkcją i dystrybucją chemii do profesjonalnych zastosowań.
Nasza pralnia została wyposażona przez Eco-Lab w pompy dozujące, których zadaniem jest dozowanie w odpowiednim momencie zaprogramowanej ilości środka piorącego lub innego dodatku do danego procesu prania.
Po załadunku prania i włączenia programu nie ma możliwości ingerencji w proces prania.
W trakcie prania odzieży lub obrusów mających kontakt z żywnością, oprócz środków wybielających piorących i ulepszających, dodawane są też substancje mające właściwości dezynfekujące. Do prania dodajemy środki zmiękczające tkaniny i środki antyuczuleniowe.
Na bieżąco pobieramy do badania wymazy na poszczególnych etapach prania, suszenia i składania w celu badania prania na zawartość bakterii tlenowych.
Badania wykonuje Sanepid i są one do wglądu lub na życzenie klienta kserowane i dołączane do faktury.
Jest to bardzo ważne przy odzieży mającej kontakt z żywnością. Nie wszystkie pralnie mogą sobie na to pozwolić z uwagi na trudności w utrzymaniu strefy w małych pralniach nie mających barier higienicznych i rozdziałem pomieszczeń na pralnię, suszarnię, maglowanie i prasowanie, wysyłka nie wspominając o pomieszczeniach osobnych do segregacji i brudnego prania.
Ponadto dysponujemy pralnicą chemiczną która pozwala na usuniecie wielu zabrudzeń niemożliwych do usunięcia w praniu wodnym.

 Wynajem – leasing odzieży roboczej.

Usługa wynajmu i serwisu odzieży roboczej obejmuje:
 • przygotowanie odzieży indywidualnie dopasowanej do sylwetki każdego pracownika
 • przydzielenie odpowiedniej ilości odzieży dla pracownika w zależności od specyfiki pracy i częstotliwości prania, oznakowanie każdej sztuki etykietą z kodem kreskowym w celu identyfikacji i rejestracji obiegu odzieży
 • pranie i serwis odzieży
 • wymianę odzieży niezdatnej do użycia na nową
 • kontrolę ilości i jakości odzieży, jak również naprawę zniszczonej odzieży

Przebieg procesu:
 • wymiana odzieży brudnej na czystą- pracownik firmy SEVER zabiera odzież brudną z koszy wrzutowych, a wypraną odzież wkłada do szafek przydzielonych pracownikom
 • pranie – odebrana brudna odzież w pralni podlega segregacji, skanowaniu, praniu wodnemu lub chemicznemu w zależności od zabrudzeń, suszeniu.
 • naprawa uszkodzeń – po wypraniu w trakcie składania i przygotowywania do wysyłki, odzież jest przeglądana i naprawiane są zauważone lub zgłoszone uszkodzenia.
 • dostawa czystej odzieży – po złożeniu i zeskanowaniu odzież dostarczana jest transportem firmowym do klienta i wkładana do szafek.

Odbieranie odzieży z pojemników, jak również dostarczanie jej do szafek przypisanych poszczególnym pracownikom odbywa się pod ciągłym nadzorem.

Szafki niezbędne do funkcjonowania całego systemu mogą być zakupione lub dzierżawione.

 Pranie i serwis odzieży roboczej

Usługa kompleksowego serwisu odzieży roboczej obejmuje:
 • oznaczenie i przypisanie do konkretnej osoby odzieży roboczej
 • pranie i naprawę odzieży roboczej zgodnie z częstotliwością określoną w umowie
 • dostawę czystej i odbiór brudnej odzieży w określonym dniu tygodnia
 • kontrolę ilości i jakości odzieży, jak również naprawę zniszczonej odzieży

Przebieg procesu:
 • odbiór odzieży brudnej a pozostawienie czystej – pracownik firmy SEVER zabiera odzież brudną, a pozostawia wypraną odzież
 • pranie – odebrana brudna odzież w pralni podlega segregacji, skanowaniu, praniu wodnemu lub chemicznemu w zależności od zabrudzeń, suszeniu.
 • naprawa uszkodzeń – po wypraniu w trakcie składania i przygotowywania do wysyłki, odzież jest przeglądana i naprawiane są zauważone lub zgłoszone uszkodzenia.
 • dostawa czystej i odbiór brudnej odzieży-po złożeniu i zeskanowaniu odzież dostarczana jest transportem firmowym do klienta.

Chcąc sprostać różnym wymaganiom i oczekiwaniom ze strony naszych Klientów, dostosowujemy naszą ofertę do ich indywidualnych potrzeb. Dzięki elastycznej ofercie, jesteśmy w stanie efektywniej dopasować się do specyfiki obszaru działalności Państwa firmy i zaproponować szereg rozwiązań w pełni odpowiadających profilowi prowadzonej aktywności.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszym biurem.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy!

Nasza Siedziba

45-411 Opole, ul. Arki Bożka 1
tel. (+48 77) 456 73 09
tel. kom. 601 562 636

biuro@sever.com.pl

Dział Handlowy

tel. +48 77 456 73 09
tel. +48 601 562 636

biuro@sever.com.pl

Pralnia

tel. +48 663 726 757

pralnia@sever.com.pl

Produkcja

tel. +48 77 4530226

produkcja@sever.com.pl

Logistyka i magazyn

tel.+48 609 651 241

magazyn@sever.com.pl